RADY ŠÉFKUCHAŘE JIŘÍHO ŠVESTKY

DÍL 5. JAK NAKUPOVAT A UPRAVOVAT DÝNI?

Začal čas dýní a my jsem se na ně opět zeptali šéfkuchaře Švestky z hotelu Horizont v Peci po Sněžkou. Čím jsou zajímavé a jak je nakupovat a upravovat?

Dýně je významná pro vysoký obsah vlákniny, která čistí trávicí soustavu, je v ní skoro 90% vody a asi 8% cukru. Dýně obsahuje alfa a beta karoten, čemuž odpovídá i její oranžová barva, lutein, provitamin A a množství minerálů (sodík, draslík, hořčík, fosfor, chlór, měď, železo), kyselinu listovou a menší množství vitaminu C. Její šťáva je močopudná a podporuje vylučování toxinů z těla. Konzumace dýně také snižuje hladinu tuků a hlavně cholesterolu v krvi. Její semena mají až 40% oleje a obsahují i zinek, který pomáhá při potížích s prostatou.

Že je dýně zralá a vhodná ke konzumaci, poznáme podle stopky, která by měla být suchá, zdřevnatělá a mít praskliny. Slupka by měla být tvrdá a matná, ale nepoškozená. Každé poškození totiž zkracuje možnou dobu skladovatelnosti. Stopku od dýně po dobu skladování neodtrháváme. Zdravou dýni můžeme v dobře větrané místnosti, při teplotě zhruba 10 °C, skladovat až čtyři měsíce. Dýni lze připravovat nejen ve studené, ale i v teplé kuchyni. Ve studené jako součást různých salátů v kombinaci s ovocem, v teplé jako sladké jídlo v podobě náplní do buchet, koláčů, knedlíků. Naslano je vynikající jako náplň do taštiček. Jako příloha k masům je nejchutnější v podobě kaše nebo pyré, vynikající je i jako čatní v kombinaci s jablky a pomerančem, může být i zadělávaná. A nesmíme zapomenout ani na dnes velmi populární dýňovou polévku.

Na závěr prozradím recept na domácí taštičky plněné dýňovou fáší pro čtyři osoby:

600 g vařené brambory, 200 g hrubá mouka, 3 ks vejce, 60 ml smetana, 300 g dýně, 300 g rajčata, 40 g rozinky, 120 g olivový olej, 120 g máslo, 30 g cukr krupice, sůl, bílý pepř.

Z vařených brambor, které najemno nastrouháme, hrubé mouky a vajec si připravíme bramborové těsto, které vyválíme a takto vyválený plát nakrájíme na čtverce, které naplníme najemno sekanou dýní, ochucenou solí a pepřem se smetanou a vytvoříme taštičky. Ty následně vaříme v osolené vroucí vodě zhruba 10 minut, dokud taštičky nevyplavou na hladinu.

Na másle a olivovém oleji si opražíme cukr, přidáme rozinky a oloupaná, na kostičky nakrájená rajčata. Osolíme a jemně zalijeme vodou. Povaříme a odstavíme.

Na talíř klademe taštičky a přeléváme touto směsí. Zdobíme třeba čerstvou pažitkou.