PŘESUNUTO NA KVĚTEN! – Žďárský zámek vypravuje speciální prohlídky do První republiky

VZHLEDEM K NEPŘÍZNIVÝM VYHLÍDKÁM ŠPATNÉHO POČASÍ JSOU SPECIÁLNÍ PROHLÍDKY PŘESUNUTY NA KVĚTEN

Zapomeňte na mobilní telefon, online připojení a každodenní shon. Vypněte a nechejte se alespoň na hodinku ovládnout romantikou první republiky. Cestu do období před 100 lety pro vás připravili na Zámku Žďár nad Sázavou první říjnový víkend.

Přesně před rokem jste mohli vyrazit na zámek ve Žďáru nad Sázavou na originální divadelní prohlídky s názvem Zámkem před 100 lety. V letošním roce zámečtí vsadili opět na podobné téma. „Loňské podzimní prvorepublikové prohlídky navštívilo během tří dnů téměř 800 návštěvníků. Dostávali jsme velmi pozitivní ohlasy, proto jsme se rozhodli na úspěch z předchozího roku navázat a připravili jsme další prohlídku z této doby,“ vysvětluje Martina Schutová, hlavní organizátorka akce a vedoucí lektorského oddělení žďárského zámku.

Během netradiční procházky po zámku s názvem Cesta za romantikou první republiky však tentokrát potkáte spoustu nových postav a zažijete úplně nové příběhy. Po cestě narazíte třeba na pivovarníka Františka Dvořáka, který se v dobových plavkách snaží otužovat a vzpomíná na staré dobré časy. Nebude chybět ani hraběnka Klotylda Festeticsová s továrníkem Jaroslavem Rouskem, zakladatelem firmy Tokoz. Zážitkem bude také setkání s válečným veteránem, s cvičícími sokoli a spoustou dalších postav, jejichž příběhy vychází z historických událostí.

 „Někteří návštěvníci si možná ještě z minulého roku pamatují příběh rozverné Bětky a její lásky s lesním adjunktem Jarouškem. Možná budete překvapeni, jak to mezi nimi dopadlo,“ říká Martina Schutová a dodává, že vůbec není nutné znát souvislosti z loňských prohlídek. Cesta za romantikou první republiky, která proběhne 5. a 6. října, bude veselá a užije si je celá rodina.

Vstupenky na prohlídky jsou již v tuto chvíli v prodeji na recepci Muzea nové generace nebo online na www.zamekzdar.cz.