Návod na dopis Ježíškovi či opravdu jedinečné vánoční přání od Papelote

Autorské papírnictví papelote přináší návod, jak z obyčejného papíru udělat rafinované přání nebo nejkrásnější dopis Ježíškovi. Poskládejte ho tak, aby z něj vznikla úhledná obálka – dvanáct snadných kroků zvládnou pod vaším vedením i mladší děti a užijete si hezký večer plný tvoření. Dopisy Ježíškovi se u vás doma nepíší? Nevadí, psaní složené do obálky se dá použít také jako originální vánoční přání.

Budete potřebovat: papír A4 (to by mohlo na seznam dárků stačit?), něco na psaní, případně další potřeby pro ozdobení dopisu.

První a nejdůležitější krok: sepište s dětmi dopis Ježíškovi na papír A4 a ozdobte ho dle libosti. Třpytky, nálepky, kresby… Vše je dovoleno! A následně…

 1. Položte papír na šířku a přehněte na polovinu. Potom ho znovu rozložte. Vznikla tak středová dělící linie, která se bude v dalších krocích hodit.
 2. Levý spodní roh přiložte k ohybu uprostřed papíru.
 3. Pravý horní roh přiložte k ohybu uprostřed papíru. Před sebou tak máte místo obdélníku kosodélník.
 4. A teď druhé dvě strany – levou horní vodorovnou část přehněte k horní vodorovné hranici, která vznikla ohybem levého spodního rohu. Takže kosodélníku ubíráme výšku.
 5. Nyní proveďte to stejné s pravou spodní částí. Přehněte ji nahoru, k linii ohnutého rohu.
 6. Před sebou máte menší kosodélník. Vezměte jeho levou část a přehněte ji shora dolů ke středové dělící linii.
 7. Nyní udělejte to stejné jen zdola nahoru s pravou stranou.
 8. Nově vzniklý obdélník s useklými rohy pootočte, ať před vámi leží opět na šířku.
 9. Nyní vezměte pravý odstávající roh.
 10. Zasuňte ho do „kapsičky”, která vznikla vpravo nahoře.
 11. To stejné udělejte s druhou odstávající částí, zasuňte ji do „kapsičky” vlevo dole.
 12. A máte hotovo!

Ukažte letos Ježíškovi, že jste si dali na dopisu pro něj záležet. Uvidíte, určitě bude doručen na to správné místo. Nechte svou tvořivost vzlétnout – i na Vánoce!

O papelote:

Papelote je původní české papírnictví, které funguje jako dílna na nápady a výrobky, stejně tak jako úspěšné grafické studio pyšnící se zakázkami pro Google ČR nebo Slovenskou prezidentskou kancelář. Během své existence získalo papelote řadu ocenění, mezi nejprodávanější produkty se řadí především diáře a zápisníky. Papelote vzniklo v roce 2009 jako pokračování úspěšné diplomové práce grafické designérky Kateřiny Šachové, která v papelote působí jako strážce značky a kreativní ředitelka. Dalšími zakladateli a spolumajiteli jsou Filip Šach a Denisa Havrdová, která od vzniku papelote zastává pozici výkonné ředitelky. www.papelote.cz